آزمون ورودی پذیرش بهیاری دوره سه‌ساله کارودانش رشته بهیاری در بوشهر برگزار شد

10 امرداد 1395
مسئول امور بهیاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آزمون ورودی پذیرش بهیاری دوره سه‌ساله کاردانش رشته بهیاری با حضور ۴۶۴ نفر در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

علی شهریاری افزود: در این آزمون از حداکثر ظرفیت پذیرش که به کمیت و کیفیت آموزش و تعلیم دانش آموزان خللی وارد نکند و برابر شرایط لازم برای تحصیل در رشته بهیاری و دارا بودن امکانات و فضای موجود هنرستان و عرصه کارآموزی و کارورزی بالینی استفادهخواهد شد.
مسئول هماهنگی و برگزاری آزمون ورودی بهیاری استان بوشهر گفت: نتیجه مرحله اول آزمون، نیمه اول مردادماه و از طریق سایت دانشگاه و به‌صورت اطلاعیه اعلام خواهد شد.
علی شهریاری در مورد نحوه پذیرش در این آزمون افزود: پذیرش این آموزشگاه از بین داوطلبین که دارای مدرک تحصیلی پایه نهم و شرط سنی زیر 19 سال بوده با برگزاری دو نوبت امتحان کتبی و مصاحبه حضوری صورت می‌پذیرد.
مسئول هماهنگی و برگزاری آزمون ورودی بهیاری بابیان اینکه متقاضیان می‌بایست شرایط و صلاحیت علمی و جسمانی متناسب با شغل و حرفه بهیاری را دارا باشند گفت: متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که فقط صرف پذیرش و تحصیل در رشته بهیاری متضمن انتصاب شغل بهیاری نیست و می‌بایست توسط مراکز بهداشتی درمانی و دستگاه‌های ذیربط نظام سلامت با مجوز و طی مراحل آزمون استخدامی و گزینشی شاغل شوند.
مسئول هماهنگی و برگزاری آزمون ورودی بهیاری بوشهر تصریح کرد: داوطلبان این آزمون، بومی و از سراسر شهرستان‌های استان هستند و با توجه به‌نظام جدید آموزشی باید دارای مدرک پایه تحصیلی نهم باشند.
وی بابیان اینکه امسال از میان داوطلبین پسر و برای تحصیل در هنرستان بهیاری 17 شهریور برازجان پذیرش انجام خواهد شد اظهار کرد: این داوطلبان با ورود به هنرستان بهیاری و موفقیت کامل در طی دروس تئوری و عملی مربوطه بعد از سه سال تحصیلی برابر ضوابط آموزش‌وپرورش دیپلم متوسطه کار و دانش رشته بهیاری اخذ می‌نمایند.
مسئول امور بهیاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به وجود و فعالیت دو هنرستان بهیاری یکی پسرانه و دیگری دخترانه در استان و پذیرش سالانه دانش‌آموز از اول دهه 70 تاکنون و با احتساب اینکه تا اواسط دهه 70 هر دو آموزشگاه در سال باهم پذیرش داشته‌اند این دوره سی‌امین دوره آزمون بوده و البته قبل از سال 1370 و در دهه 60 نیز آموزشگاه بهیاری در استان فعال و محل آن در مرکز استان و شهر بوشهر بوده است.
مسئول امور بهیاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: اینجانب با توجه به سابقه و توفیق بیست‌وچندساله ای که در همراهی مراکز آموزش بهیاری و افتخار خدمت به آموزش بهیاری در استان بوشهر را داشته‌ام تأثیر فارغ‌التحصیلان این مراکز آموزشی را در بعد شغل برای خانواده و رفع کمبود نیروهای موردنیاز عرصه بهداشت و درمان برای تأمین و ارایه خدمات بهداشتی درمانی را بسیار کارآمد و قابل‌توجه میدانم.
وی تصریح کرد: وجود دو آموزشگاه بهیاری و تداوم فعالیت آنها در استان حاصل نگاه ویژه به جایگاه و رویکرد خدمات بهیاری در عرصه نظام بهداشتی درمانی بوده است.
 
 
انتهای پیام/ م.غ 1023
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

کلمات کلیدی:
آزمون.بهیاری     علی.شهریاری     دانشگاه.علوم.پزشکی        

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >