سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
افزایش موارد فوتی در استان بوشهر/ ثبت 7 فوتی جدید / بستری 233 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان

30 بهمن 1400
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از وضعیت نگران‌کننده شیوع بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 233 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر هستند.

دکتر احمد یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته 81 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که تست کرونای 23 نفر از مثبت اعلام شده است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 26 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی، 8 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد.
افزایش موارد فوتی در استان
دکتر یزدان‌پناه اظهار داشت: متأسفانه امروز 7 نفر از هم استانی‌های عزیزمان بر اثر بیماری کرونا فوت شده‌اند که از این تعداد 4 آقا با  84 و 76 (محل فوت بیمارستان شیراز)، 84 و 64 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای قلبی، سرطان، مغزی، کلیوی و دیابت و 3 خانم با  91، 70 و 31 ( محل فوت بیمارستان نمازی شیراز) سال سن با سابقه بیماری زمینه‌ای قلبی، سرطان و فشارخون به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: از مجموع موارد فوتی 3 نفر با 84، 76 و 31 سال سن  در بیمارستان های شیراز بستری بوده و فوت شده‌اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 64  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند که از این تعداد، ابتلای 21 مورد به کرونا مثبت، قطعی بوده است.
لزوم انجام هرچه سریعتر واکسیناسیون تمام افراد
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطر نشان کرد: متاسفانه از 7 مورد فوتی امروز 4 مورد بدون سابقه واکسیناسیون و 2 نفر از آنها دو نوبت واکسن  را  دریافت کرده بودند که با توجه به پیک ششم بیماری در کشور خواستار هر چه سریع تر تمام افراد جامعه به انجام واکسیناسیون هستم.
دکتر یزدان‌پناه افزود: تاکنون 2072 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
موارد ابتلا به بیماری کرونا از 100هزار نفر در استان گذشت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر لزوم انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 100 هزار و 164 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

انتهای پیام ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    کرونا     کووید19     معاون.درمان     دکتر.احمد.یزدان‌پناه        

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >