انتخاب چهار کتاب استاد ایرج نبی‌پور در دومین دوره جایزه کتاب استان بوشهر

22 آذر 1400
در دومین دوره جایزه کتاب سال استان بوشهر دو کتاب از استاد ایرج نبی‌پور به‌عنوان آثار برگزیده و دو کتاب دیگر به‌عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس، چهار عنوان کتاب، از تألیفات استاد ایرج نبی‌پور در دومین دوره جایزه کتاب سال برگزیده شدند که کتاب‌های "تاریخ پزشکی ایران؛ درس‌نامه‌ای برای دانشجویان پزشکی" و کتاب "فلسفه پزشکی آینده" به‌عنوان آثار برگزیده و کتاب‌های "فناوری‌های همگرا و آینده داروسازی" و "پزشکی ژرف: چگونه هوش مصنوعی می‌تواند مراقبت‌های سلامت را دوباره انسانی سازد" به‌عنوان آثار شایسته تقدیر انتخاب شدند.
در این دوره جایزه کتاب سال استان بوشهر، ۱۴۰ عنوان کتاب مورد ارزیابی قرار گرفت که پس از داوری مرحله اول ۱۶ عنوان کتاب به مرحله دوم راه یافت که از میان آثار یادشده، پس از ارزیابی دقیق و علمی هر اثر توسط حداقل دو نفر از داوران، ۳ عنوان کتاب، «برگزیده» و ۱۰ عنوان کتاب «شایسته تقدیر» شناخته شدند.
در این آیین بر اساس نظر هیئت‌داوران، سه عنوان کتاب در بخش "علوم کاربردی، شاخه علوم پزشکی"، دو اثر "تاریخ پزشکی ایران؛ درس‌نامه‌ای برای دانشجویان پزشکی" و "فلسفه پزشکی آینده" تألیف دکتر ایرج نبی پور، بخش تاریخ و جغرافیا شاخه تاریخ و استان شناسی، کتاب "بوشهر؛ شهر، جامعه و تجارت؛ ۱۹۴۵-۱۷۹۷" تألیف ویلم فلور و ترجمه زنده‌یاد اسماعیل نبی‌پور به‌عنوان برگزیدگان دومین دوره جایزه کتاب سال استان بوشهر و ده اثر دیگر نیز به‌عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.
لازم به ذکر است سه عنوان کتاب برگزیده و دو عنوان کتاب شایسته تقدیر در این دوره جایزه کتاب سال که اختتامیه آن در آذرماه ۱۴۰۰ برگزار شد توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به چاپ رسیده است.
نزدیک به ۵۰ عنوان کتاب از آثار استاد ایرج نبی‌پور که تاکنون به چاپ رسیده است وقف خوانندگان واقعی بوده و به‌صورت رایگان در سایت پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج‌فارس به آدرس https://pgtmrc.bpums.ac.ir/fa/DynPages-cat-619.htm قابل دانلود هستند و کتاب‌های چاپ شده نیز به‌صورت رایگان در مجامع علمی و تخصصی توزیع گردیده است.
انتهای پیام/م.آ 1022
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جایزه.کتاب.استان     معاونت.تحقیقات     دکتر.ایرج.نبی‌پور    

تاریخ بروز رسانی:   22 آذر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >