دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
آغاز موج سوم کرونا در این استان دور از انتظار نیست

31 شهريور 1399
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: هر چند در زمان حاضر بوشهر با روند انفجار به ابتلا روبرو نیست اما با توجه به وضعیت استان‌های همسایه آغاز موج سوم کرونا در این استان دور از انتظار نیست.

دکتر سعید کشمیری در جلسه شورای اداری استان بوشهر با تاکید بر نقش ادرات استان بوشهر در پیشگیری از کرونا، بیان کرد: مدیران و روسای ادارات و دستگاه‌ها، رییس ستاد کرونای دستگاه خود باشند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با جدیت پیگیری و مدیریت کنند.
وی ادامه داد: برنامه ما معطوف به پیشگیری از همه‌گیری بیماری در 6 ماه پیش رو است زیرا شاهد افزایش ابتلا در این استان خواهیم بود.
دکتر کشمیری با اشاره به آمار بالای سالمندان در میان جان باختگان 562 نفری کرونا در استان بوشهر، اظهار کرد: این نشان می‌دهد در محافظت از سالمندان دقت کافی نداشته‌ایم و کرونا را با خود به خانه برده‌ایم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرد: تاکنون ۱۰۲ هزار بازرسی از اماکن و اصناف این استان صورت گرفته است که از این شمار ۸۵ هزار مورد به لحاظ رعایت شیوه نامه‌ها مطلوب و ۱۷ هزار مورد نامطلوب ارزیابی شد و تعدادی نیز پلمب شده‌است.
وی گفت: بر اساس این بازرسی‌ها در استفاده از ماسک در ادارات استان ۹۷ درصد، رعایت فاصله‌گذاری ۹۰ درصد و پروتکل‌های بهداشتی ۷۷ درصد ‌است.
دکتر کشمیری ادامه داد: استفاده از ماسک در بانک‌ها ۹۵ درصد است و ۸۹ درصد نیز فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت می‌شود و این آمار در اصناف به ترتیب ۹۴ و ۹۰ درصد است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس استان به ترتیب ۹۰ و ۷۵ درصد است، این میزان برای کارخانه‌ها، استفاده ۹۶ درصدی از ماسک و رعایت ۸۴ درصدی فاصله‌گذاری فیزیکی است و فرودگاه‌ها ۱۰۰ درصد از ماسک استفاده می‌کنند و ۹۰ درصد نیز به رعایت فاصله‌گذاری پایبندند.
وی بیان کرد: در سواحل استان بوشهر تنها ۶۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه سال تحصیلی جاری برای همه دانشگاه‌های استان مجازی است، گفت: تنها دانشجویان سال آخر که واحدهای پایان‌نامه‌ای دارند به صورت حضوری فعالیت می‌کنند که باید نسبت به اختصاص خوابگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به آنها اقدام شود به گونه‌ای که در هر اتاق حداکثر دو نفر حضور داشته باشند.

انتهای پیام/ س.م - ۱۰۲۱

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
شورای.اداری     کرونا     کووید19     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >