متخصص و جراح چشم‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تزریق داخل چشمی آواستین در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر و با تعرفه دولتی آغاز شد

11 اسفند 1397
متخصص و جراح چشم‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تزریق داخل چشمی اواستین (داروی ضد نو رگ زایی) در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر و با تعرفه دولتی آغاز شد.

دکتر احمد یزدان‌پناه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص افزود: با عنایت و لطف خداوند بزرگ و حمایت بی‌دریغ دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت تجهیز و راه‌اندازی کمبودهای چشم‌پزشکی در استان بوشهر این تزریق برای اولین بار در سیستم دانشگاهی و با تعرفه دولتی در استان بوشهر آغاز شد.
وی تصریح کرد: با توجه به سختی‌های عزیمت بیماران به استان‌های هم‌جوار جهت ارائه خدمات چشم‌پزشکی به خصوص در بیماران دیابتی جهت تزریق داخل چشمی که باعث جلوگیری از کاهش بینایی شدید خواهد شد، بعد از آموزش کادر درمانی اتاق عمل، این امر با تعرفه دولتی در استان محقق شد.
دکتر احمد یزدان‌پناه بابیان اینکه یکی از عوامل مهم نابینایی در جهان، درگیری شبکیه چشم در بیماران دیابتی می‌باشد گفت: داروی آواستین به صورت ترکیبی با تریامسینولون در تورم شبکیه ناشي از ديابتيك رتينوپاتي و انسداد ورید شبکیه تزریق می‌گردد که مانع از رشد عروق جدید خواهد شد و این امر در حفظ بینایی بسیاری از بیماران مؤثر و موجب جلوگیری از کاهش بینایی شدید خواهد شد.
وی بابیان اینکه آمپول آواستین از ایجاد عروق جدید در شبکیه چشم افراد دیابتی صورت می‌گیرد جلوگیری می‌کند اضافه کرد: این دارو نیاز به تزریق‌های مکرر دارد و تزریق با آمپول توسط چشم‌پزشک در داخل چشم صورت می‌گیرد که به صورت سرپایی و با بی‌حسی انجام می‌گیرد.
متخصص و جراح چشم‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بیماران گرامی با مراجعه به‌موقع به چشم‌پزشک و همچنین با کنترل قند خون موجب کاهش عوارض و هزینه‌های درمانی خواهند شد.
دکتر احمد یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: در این امر مهم باید از رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون درمان، رییس و مدیریت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر و همکاران محترم اتاق عمل تشکر کرد و ان‌شاءالله سایر خدمات چشم‌پزشکی جهت رفاه هم استانی‌های عزیز با حمایت مستمر مسئولین پیگیری خواهیم کرد.
انتهای پیام /م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تزریق.داخل.چشمی     متخصص.چشم‌پزشکی     دکتر.احمد.یزدان‌پناه     بیمارستان.خلیج    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >