به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صورت گرفت؛
برگزاری کارگاه منطقه‌ای " چگونه یک مقاله مرور نظام‌مند بخوانیم "

17 دی 1397
کارگاه منطقه‌ای دوروزه " چگونه یک مقاله مرور نظام‌مند بخوانیم" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری مشترک مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) و مؤسسه کاکرین (Cochrane) برگزار شد.

رئیس گروه امور پژوهشی هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی متخصصان بالینی با اجزای یک مقاله مروری نظام‌مند (سیستماتیک) و کاربرد آن در تصمیم‌گیری بالینی بیان کرد.
مهنوش خاکزاد در این کارگاه که در مجتمع آموزشی اندیشه سایت پردیس دانشگاه برگزار شد، گفت: مؤسسه کاکرین یک شبکه جهانی مستقل از متخصصان، محققان و نمایندگان بیماران در حوزه سلامت است که به منظور پاسخگویی به چالش تولید مقادیر گسترده شواهد ناشی از پژوهش برای تصمیم‌سازی در زمینه سلامت تشکیل‌شده است.
وی گفت: با توجه به کاربردی بودن این کارگاه و نقش مؤثر آن در ارتقای دانش بالینی همکاران در استفاده از بهترین شواهد در طبابت، انتظار می‌رود شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی بتوانند با مطالعات مروری نظام‌مند و ساختار و اجزای آن و اهمیت آن در تصمیم‌گیری بالینی و مراحل تدوین و قالب‌بندی یک سؤال بالینی و شیوه جستجو و بازیابی مطالعات مروری نظام‌مند آشنا شوند.
مخاطبین کارگاه مذکور متخصصان و رزیدنت‌های رشته‌های بالینی علوم پزشکی شاغل در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بودند.

انتهای پیام/ پ.ر ۲۰۳۰


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارگاه.منطقه‌ای     معاونت.تحقیقات     مهنوش.خاکزاد        

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >