آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکی عمومی در بوشهر برگزار شد/ گزارش تصویری

27 امرداد 1397
سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی پزشکی عمومی برای دومین بار در مرکز مهارت‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

دکتر اعظم امینی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از حدود سال ۹۴ برای کلیه دانشجویان پزشکی که فارغ‌التحصیل می‌شوند علاوه بر امتحانات کشوری و بالینی که در بخش‌های مختلف آموزش صورت می‌گیرد، یک آزمون نیز برای سنجش مهارت‌های عملی دانشجویان در پایان دوره پزشکی عمومی برگزار می‌شود که قبولی در این مرحله برای شروع مراحل بعدی تحصیل در رشته‌های تخصصی و نیز کسب دانشنامه پزشکی عمومی الزامی می‌باشد.
وی تصریح کرد: دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا قبل برگزاری این دوره در استان بوشهر برای گذراندن این آزمون ملزم به حضور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بودند.
دکتر امینی بیان کرد: هدف از آموزش بالینی در دوره دکترای پزشکی عمومی کسب حداقل مهارت‌های مورد انتظار از دانش‌آموختگان می‌باشد و همواره در طول تحصیل امتحانات کتبی، شفاهی و عملی بالینی در بخش‌های مختلف آموزشی از آن گرفته می‌شود.
سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آزمون صلاحیت بالینی ارزیابی عملکرد دانشجویان پزشکی در زمان فارغ تحصیلی می‌باشد ازآنجایی‌که در مقاطع مختلف برگزار می‌شود زمینه‌ای برای تلاش بیشتر دانشجویان برای فراگرفتن حیطه موردنظر می‌باشد.
دکتر امینی افزود: برگزاری امتحانات عملی در پایان دوره زمینه‌ساز تلاش بیشتر دانشجویان در طول تحصیل پزشکی برای کسب مهارت بیشتر خواهد بود.
سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این آزمون زا در تاریخ ۲۵ مرداد ۹۷ برگزار شد که خوشبختانه در این دو دوره که آزمون برگزارشده است توانسته‌ایم تمامی دانشجویان که امسال فارغ‌التحصیل خواهند شد را مورد ارزیابی قرار دهیم.
وی تصریح کرد: در دوره قبلی تمامی دانشجویان پذیرفته‌شده‌اند و در این دوره نیز نتایج را روز شنبه اعلان خواهیم کرد.
دکتر اعظم امینی اظهار داشت: امیدواریم نتیجه زحمات اساتید دانشگاه و سعی و تلاش دانشجویان عزیزمان که در جهت ارتقا کیفیت و کمیت خدمات سلامت جامعه خواهد بود درخشان و نتیجه عالی داشته باشد.
 
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آزمون     صلاحیت.بالینی     دکتر.اعظم.امینی     بیمارستان.خلیج.فارس        

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >