با ارتقای سلامت روانی افراد می‌توانیم جامعه‌ای بانشاط داشته باشیم

20 مهر 1398
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: با ارتقای سلامت روانی افراد می‌توانیم جامعه‌ای بانشاط داشته باشیم.

فاطمه مددی افزود:هدف اصلی سلامت روان پیشگیری از وقوع ناراحتی‌ها و حفظ سلامت روانی به منظور ایجاد محیط‌های فردی و اجتماعی سالم و مناسب و درمان اختلالات جزئی رفتاری که از وقوع بیماری‌های شدید روانی پیشگیری کند.
وی تصریح کرد: آمار ابتلا به اختلالات روان‌پزشکی در کشور ما بالا و نگران‌کننده است که در حال حاضر برای بیماری‌های جسمی، ارجاع به پزشک متخصص امری عادی است، اما در ارتباط با بیماران مبتلا به اختلالات روانی، این ارجاع متأسفانه همراه با ترس از انگ زدن است که باعث می‌شود فرد با مراجعه متخصص و روانشناس خودداری کند.
مددی اظهار کرد: سلامت روان بحث بیمار و فرد سالم نیست، بلکه ارتقاء دادن یکسری از خدمات سلامت و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و اختلالات روانی است.
 وی گفت: سلامت انسان یک موضوع کیفی است و افراد جامعه علیرغم اینکه بیمار محسوب نمی‌شوند ولی باید از نظر سلامت در رفاه باشند به همین جهت ارتقای سلامت افراد جامعه باید جزء سیاست‌های کلی کشور باشد.
فاطمه مددی تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای بانشاط باید سلامت روان افراد جامعه را باتربیت نیروی انسانی کارآمد و خدمات موردنیاز بیماران اعصاب ارتقاء دهیم.
وی اظهار کرد: سلامت اجتماعی از اساسی‌ترین معیارهای رفاه اجتماعی هر جامعه‌ای است و در ارتقای کیفیت زندگی هر جامعه‌ای مؤثر است و به‌نوعی به زیستن و خوب نگریستن به زندگی و حیات جمعی را برای فرد فراهم می‌کند.
کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: برای بهبود وضعیت بهداشت روانی جامعه بایستی افزایش نشاط اجتماعی، ارتقای عزت‌نفس افراد و سطح آگاهی مردم در خصوص اهمیت سلامت روان و نیز ارائه خدمات کافی و بیمه‌ای در این زمینه، بیش از پیش مورد تأکید قرار گیرد.
مددی به مواردی که می‌تواند در ارتقاء سلامت روان افراد جامعه تأثیرگذار باشد و نشاط اجتماعی را به همراه داشته باشد اشاره کرد و گفت: احترام گذاشتن به شخصیت خود و دیگران، روبرو شدن، با واقعیت اجتماعی وزندگی که این اصل از اصول مهم سلامت روان محسوب می‌شود، دانستن و ارزش دادن به نیازهای اولیه خود؛ مقابله با مشکلات عاطفی؛ احساس امنیت و رضایت از زندگی به داشتن جامعه‌ای پویا وبا نشاط کمک می‌کند.
وی تصریح کرد: با اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با استقرار 7 روانشناس در مراکز خدمات جامع سلامت شهر برازجان، خدمات مشاوره و مداخلات روان‌شناختی جهت همه رده‌های سنی ارائه می‌کنند و همچنین کلاس‌های فرزند پروری، مهارت‌های زندگی، نوجوان سالم من، پیشگیری از سوءمصرف مواد در مدارس و اماکن عمومی جهت دانش آموزان، والدین و عمومی مردم برگزار می‌کند.
انتهای پیام/ س.غ-3030

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN


کلمات کلیدی:
سلامت.روان     فاطمه.مددی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   20 مهر 1398

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >