کشف و ضبط مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و غیرمجاز در شهرستان تنگستان

21 امرداد 1396
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان از کشف، ضبط و جمع‌آوری بیش از 100 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و غیرمجاز توسط بازرسان بهداشت محیط این شهرستان از سطح مراکز عرضه مواد غذایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس الهام خدری در این خصوص گفت: طی بازدیدی که بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان از منطقه تحت پوشش بنه گز به عمل آوردند بیش از 100 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل‌مصرف جمع‌آوری و ضبط گردید.
وی تصریح کرد: این مقدار مواد غیرقابل‌مصرف کشف‌شده شامل مواد غذایی بسته‌بندی، فله‌ای، انواع شیرینی، کنسرو، نوشابه و همچنین مواد آرایشی و بهداشتی بودند که غیرقابل‌مصرف تشخیص داده‌شده که پس از طی مراحل قانونی امحاء خواهند شد.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان تأکید کرد: در این طرح به کلیه متصدیان مراکز تولید، عرضه و فروش مواد غذایی تذکر داده شد کلیه شرایط بهداشتی ازجمله بهداشت ساختمان، بهداشت فردی، بهداشت مواد غذایی و بهداشت ابزار و لوازم کار را به‌طور جد و در حد کامل و مطلوب رعایت نمایند.
مهندس الهام خدری افزود: بازرسان بهداشت محیط با توجه به در اختیار داشتن اختیارات قانونی در خصوص مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نسبت به تعطیل و پلمپ مراکز متخلف و ارجاع پرونده به مقامات قضایی اقدام خواهند کرد.
وی تصریح کرد: مواد غذایی سالم از عوامل مهم تأمین، حفظ و ارتقای سلامت بوده و همواره بر نظارت‌های مستمر و دقیق در این خصوص تأکید کرده‌ایم زیرا نمی‌توان با سلامت مردم بازی کرد و بی‌شک این اقدامات نقش بسزایی در سلامت و امنیت غذایی شهروندان خواهد داشت.
 مهندس الهام خدری گفت: نظارت بیشتر بر فعالیت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خصوصاً صنوف حساس از قبیل بستنی‌فروشی‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، قنادی‌های، رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و آجیل و خشکبارفروشی‌ها و غیره جهت پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری‌های روده‌ای و مسمومیت‌های غذایی صورت می‌گیرد، همچنین نظارت ویژه‌بر شبکه توزیع آب شهری و روستایی و انجام تست‌های کلر سنجی و نمونه‌برداری میکروبی آب انجام می‌گردد.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان خاطرنشان کرد: همشهریان محترم ساکن شهرستان تنگستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص مواد غذایی و سایر موارد مربوط می‌توانند با واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان با شماره 35223900 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مواد.غذایی.فاسد     مهندس.الهام.خدری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        
تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >